www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
[ÇİZİM ETKİNLİĞİ]: Naka'nın geçtiğimiz yıldaki çalışmaların paylaşıldığı 2020 Gelşim Anketi göz atmak için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
[MANGA] [YENİ BÖLÜM]:Umut Bayrak'ın kaleminden "Işık Tozu" mangasında 2. Cilt 23. Bölüm TRART Online Oku da yayınlandı! Mangayı okumak için TIKLAYIN

Bu Sayfayı Paylaş

         TRART Freelance Bölümü

Avatar

    Freelance Nedir?

   Kelime anlamı ile Freelance, serbest çalışma, iş, işyeri ve çalışma koşulu anlamıyla ilgili resmi kanunlara göre sözleşme şartları ve koşulları gerek kalmayan durumlar için yasal olarak kayıt dışı istihdam anlamında, işin işyeri dışında, iş yapan kişinin kendi çalışma alanında kişisel olarak çalışması anlamına gelir. Freelance çalışan kişilere Freelancer denir.

   Freelance çizerlik ve yazarlık, son yıllarda geniş ve işlevsel bir iş kolu haline gelmiştir. İş verenlerin isteklerine göre çalışmalar hazırlayan sanatçılar çalışmalarını anlaştıkları fiyat üzerinden satabilmektedirler. Freelance çalışan kişiler, şirket elemanları gibi değildir, kendi çalışma ortamlarında siparişleri hazırlarlar ve alıcıya genellikle sanal iletişim yolları ile sunarlar. İş veren ile hukuksal bir bağlayıcılıkları olmasa da yapılacak işi kontrat ile güvence altına alan freelancerlar da vardır.    TRART Freelance Bölümü Hakkında

   Bu bölümü açma sebeplerimizi sıralayacak olursak; sitemizde iş konusunda gelen talepler, ülkemizde çok fazla portföy eklenebilecek freelance çizerlik ve yazarlık platformu bulunmaması ve böyle bir bölüm için gerekli potansiyelin olmasıdır.    Amacımız

   Amacımız iş veren ile freelance sanatçı arasında bir köprü olmaktır. Her hangi bir taraftan komisyon talep edilmeyecektir. Ciddi anlamda freelance çalışan veya çalışmayı düşünen herkes bu bölümde portföy oluşturabilirler. Sistemin nasıl olduğu ve nasıl portföy eklenebileceğinin açıklamaları yan sekmelerde bulunmaktadır.
         TRART Freelance Vitrin


    Portföy Vitrini

   Tüm freelance sanatçılar portföylerini ekledikten sonra en kısa sürede yetkililer tarafından porföyleri bu şablona aktarılır. Bu şablonda, tüm portföy sahiplerinin portföyleri kart şeklinde bulunmaktadır.

    Freelance Vitrin Artıları

   Kartlar, portföy ekleyen kişinin bilgilerinin, ilgilendiği işlerin, çalışmalarının, sosyal hesaplarının(facebook, instagram, artstation, deviantart, behance) ve iletişim adreslerinin bulunduğu pratik ve zengin bir şablonla oluşturulmuştur. Bu sayfada iş verenler de hızlıca filtreleyerek aradıkları özellikte freelancerlar bulabilecekler.         Portföy Ekleme İşlemi


    Pörtföy Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

   Portföy ekleme işlemi TRART'ın Galeri bölümündeki Freelance kategorisinden yapılmaktadır. Galeri bölümü üyelerin çizim çalışmalarını paylaştıkları bir bölümdür. Buradan "Çalışma Yükle" butonunu tıklarlar ve freelance kategorisi seçilerek portföy ekleme işlemine başlanır. Burada gerekli tüm bilgilendirmeler ve yönlendirmeler mevcuttur. Ayrıca portföyün nasıl ekleneceğini anlatan bir video ve Freelance bölümünde eklenmiş örnek portföyler mevcuttur. Adımları takip ettiğinizde portföy ekleme işlemi on dakikanızı alacaktır.

   Portföy Ekleme İşlemi Bittiğinde Portföy ekleme işleminiz bittiğinde moderasyon onayına düşer. Burada yetkili kişi portföyünüzü inceler eksikler varsa düzeltir veya sizinle irtibata geçer. Bir eksik yoksa portföyünüz onaylanır. Artık Portföyünüz rahatça incelenebilir. Daha sonra o gün içerisinde portföyünüz daha profesyonel bir şablon olan bir önceki sekmede anlattığımız "Freelance Vitrin"'e eklenir.
Yayınlanmış:
9 Aralık 2018
Sayfa Gösterimleri:
1,192

Bu Sayfayı Paylaş

Top