www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
[YENİ ÇİZİM ETKİNLİĞİ]: By Naka'nın yeni anketi sizleri bekliyor! Çizim etkinliğine göz atmak için ve detaylı bilgi için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
[ÇİZİM ETKİNLİĞİ] : #VİLLAİN (KÖTÜ ADAM) Çizim Etkinliğimiz Başladı! Detaylı bilgi için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
Umut Bayrak'ın kaleminden "Işık Tozu" mangasında 2. Cilt 19. Bölüm "Şeytan Gremlin" TRART Online Oku da yayınlandı! Mangayı okumak için TIKLAYIN

Bu Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
 1. DarkHall

  DarkHall TRART Yöneticisi Site Yetkilisi


  Katılım:
  13 Haziran 2015
  İleti:
  642
  Kütüphane:
  1
  Alınan Beğeniler:
  595
  Ödül Puanları:
  685
  Cinsiyet:
  Erkek
  Bu bölüm Çizgi roman, Manga, Webtoon, Doujinshi veya Karikatür sanatlarında kendi eserlerini paylaşmak isteyen çizerlerin bölümüdür. Burada çalışmalarını tanıtabilirler, çalışmaları hakkında haberler paylaşabilir, ilerlemeleri hakkında bilgi verebilirler.

  (Tabiki manga ve webtoon da bir hikayeyi çizerek anlatma eylemi temeliyle yapılan sanatlar olduklarından genel anlamda bunlarda çizgi roman sayılırlar ama burada adı geçen çizgi roman, Amerkan tarzı çizgi romandır. Şekil bakımından Manga, Amerikan tarzı çizgi roman ve Webtoon farklılık gösterirler.)

  TRART, sisteme kayıtlı çizerleri herzaman destekler ve onlara birçok seçenek sunar. Bunları kısaca açıklamak gerekirse;
  1. Çizerlerin çalışmalarının tüm tanıtımları, faaliyetleri haber bölümümüzde ve sosyal ağlarımızda paylaşılır.
  2. Çizerlerimizin yapacağı farklı herhangi bir duyuru varsa tarafımızca bu konuda kendilerine yardım edilir. Gerekli zamanlarda tüm kullanıcılarımıza konuyla ilgili bildirim gönderilebilir.
  3. Çizerlerimizin katılacakları bir organisayon varsa bu haber olarak paylaşılır, duyurulur.
  4. Gerekli zamanlarda tarafımızca çizerlerle ile röportajlar yapılır ve yayınlanır.
  5. Çizerlerin yapmak istediği bir anket oylaması varsa gelişmiş anket sistemimiz hizmetlerine sunulur.
  6. Çizerler çalışmalarını sanal olarak paylaşmak istiyorlarsa "TRART Online Okuma" bölümünde çalışmaları paylaşılır.
  7. Çizerler hazırladıkları çalışmalarını baskı yaparak satışa sunmak isterlerse, ürünleri TRART Mağaza bölümümüzde satışa sürülür.
  8. TRART, üyeleri için düzenlediği çeşitli yarışmalarda ödül olarak vermek üzere ve ödül puanı ile alınacak ürünler kategorisine de ekleyerek eğer mevcutsa çizerin mağaza bölümüne eklenmiş ürünlerinden alarak dergilere destek olur.
  9. Çizerler "Blog" bölümünde kendi bloglarını açıp takipçilerine buradan da ulaşabilirler.
  10. Çizerler "Grup" bölümde, kendileri ya da varsa eserleri adına, kendi fan veya topluluk gruplarını açabilirler.
  11. Sisteme Çizer olarak kayıt olan bir çizerimizin profiline ve postbitine "Çizer" ünvanı eklenir.

  Bir çizerin TRART sistemine kayıtlı olabilmesi, "Çizer" olarak görülebilmesi ve sistemimizin çizerlere tanıdığı ayrıcalıklardan faydalanabilmesi için galeri bölümündeki "Çizgi Roman & Manga & Webtoon" bölümüne veya karikatür çizerleri için "Karikatür Çalışmaları" bölümüne, bölüm açıklamalarına uyarak çalışma eklemesi ve bu konununda bulunduğu "Çizerler" kategorisine aşağıda gösterildiği gibi bilgilerini yazıp konu açması gerekmektedir.

  Bir çizer bu bölüme konu açarken önce aşağıda yazan başlıklar halinde çalışmasını tanıtmalıdır.

  • Çalışmanın Yazarı/Çizeri:
  • Çalışmanın türü: (Çizgi Roman, Manga, Webtoon vb.)
  • Çalışmanın adı:
  • Çalışmanın konusu:
  • Çalışmanın tahmini tamamlanma süresi:
  • Varsa bağlı olduğu dergi:


  NOT:Bir çizerin birden fazla çalışması olabilir. Bunlar için farklı farklı konu açmamalıdır. Kendi açacağı ilk konuda bunları alt alta düzenleyerek paylaşmalıdır. Bu şekilde daha düzenli olur ve çizerimizin çalışmalarına ulaşmak daha kolay olacaktır.

  UYARI:Burada bahsi geçen kurgusal sanatlardan olan çalışmaları bulunan çizerler konu açabilir, Fanart vb. çizimler için bu bölümde konu açılması yasaktır. Paylaşılacak çalışma, konu olarak birbiriyle bağlantılı, birbirini takip eden en az beş sayfadan oluşmalıdır.
   
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş

Top