TRART'a Hoş Geldiniz!

Şimdi Bize Katılın TRART sisteminin gelişmiş tüm özeliklerine ulaşabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Üye olun ve sizde bu eşsiz sanal dünyanın bir parçası olun.
Manga çizimine yardımcı tamamı Türkçeye çevrilmiş DRAWING MANGA çizim kitabına göz atmak için TIKLAYIN
Omuro Ozibashi'nin kaleminden "Bayan Basket Ball" mangasının 5. Bölümü "Yırtıcı İkili" TRART Online Oku da yayınlandı! Okumak için TIKLAYIN

Copic Marker Sorunu

'Çizim Malzemeleri Bölümü' forumunda Khan17 tarafından 25 Mart 2017 tarihinde açılan konu

1. 3
    1
    0
    Khan17

Khan17 Yeni Üye Kazandığı Rozetler:

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba arkadaşlar,

Ben forumuna yeni katıldım bunun için eğer konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim şimdiden. Arkadaşlar ben bir süredir Copic marker ( Sketch ) kullanıyorum ve param yettikçe de ayda 2-3 almaya çalışıyorum. Her şey gayet normaldi şuana kadar , ancak bazen özellikle koyu renkteki bazı copic lerde fırça sulu bir hal alıyor hatta dar alan boyarken bir kaç kere mürekkebi aktı. Kapağını kapayınca her şey normale dönüyor olsa bile bu anlık sorun canımı sıktı. Acaba çözümü bilen/gören/ araştıran var mı? Noktalamalı boyama olmasa da sorun devam ediyor. Yanlış yere açtıysam konuyu özür dilerim tekrardan :)

Resimle belki daha iyi anlatırım
    IMAG0893.jpg

2. 527
    446
    570
    DarkHall

DarkHall TRART Yöneticisi Site Yetkilisi Kazandığı Rozetler:

Alınan Beğeniler:
    446
    Ödül Puanları:
    570
    kullandığınız kağıtla ilgili olablir copic de olsa markerlar suyu emebilen daha kalın kağıtlar için uygunlar

3. 3
    1
    0
    Khan17

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Satıcım da aynı şeyi söyledi , bu resim zaten 120gram Lutart'a yapmıştım. Gerçi asitsiz 200gramlık Clairefontaine de de oldu aynısı da doğrusu orada birazcık kaşındım :) Küçük daireler çizerek değil noktalayarak boyuyordum küçük detayları ama normal çizim boyutunda sıkıntı olmasa gerek. Siz copic kullanıyorsanız kağıt öneriniz ne acaba :)

4. 527
    446
    570
    DarkHall

DarkHall TRART Yöneticisi Site Yetkilisi Kazandığı Rozetler:

Alınan Beğeniler:
    446
    Ödül Puanları:
    570
    Hahnemühle markası kağıtları ya da bristol kağıtlarını önerebilirim

5. 26
    15
    25
    hayaksisheytan

hayaksisheytan Yeni Üye Kazandığı Rozetler:

Alınan Beğeniler:
    15
    Ödül Puanları:
    25
    dostum ben orjinal manga kağıdı kullanmaktayım numune olarak dilersen kargo ile yollayabilirim bir denersin birkaçtane copic ler muhteşem harmanlanır ama elini alıştırmalısın doğası gereği alkol bazlı uçucuda olsa da ilk etapta sıvı durumundadır aynı noktaya birçok sefer aralıksız sürmede en kaliteli kağıtta bile arkaya geçer sizin kağıdınız mürekkebi hızlı bir şekilde yaymakta size hızlı emen minimum seviyede yayan bir kağıt lazım manga kağıdı ile igili bir video çekip atmaya çalışacağım.

6. 3
    1
    0
    Khan17

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kusura bakmayın bir ay olmuş şimdi bakabildim :) Doğası gereği derken? Bastırmıyorum copicleri kullanırken ama bir anda ucu aşırı ıslak oluyor orada dur bakalım ne olacak deyip kağıda dokundurduğum an böyle yuvarlak bir leke bırakıyor. Duraksayarak falan mı kullanmam gerek acaba öyle deneyince sorun çıkmıyor tabi de :) Hangi marka birde manga kağıdınız acaba

7. 26
    15
    25
    hayaksisheytan

hayaksisheytan Yeni Üye Kazandığı Rozetler:

Alınan Beğeniler:
    15
    Ödül Puanları:
    25
    ic manga manuscript paper google de aratabilirsin.
    her kağıtta yayılma eğilimi gösterir kimi fazla kimi az yayılma eğiliminin yanında birde kağıdın emmesi de çok önemli yüzeyide prüssüz olmalı markerleri her kağıtta kullanamaz verim alamazsın.
    kağıdının kalitesine göre eline hakim olmalısın fazla sürmen sadece markerlerini aşırı tüketecektir kağıdın iyi değilse resmini bile bozabilirsin.
    yani resimli olarak göstermek isterdim lakin hepimiz tn panel monitör kullanıyoruz ipc panel zengin renkli bir monitör kullansaydık farkı çok bariz gösterebilirdim canlı olarak gözünle görmelisin.O yüzden dedim 1-2 sayfa göndereyim diye :)

Bu Sayfayı Paylaş