TRART'a Hoş Geldiniz!

Şimdi Bize Katılın TRART sisteminin gelişmiş tüm özeliklerine ulaşabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Üye olun ve sizde bu eşsiz sanal dünyanın bir parçası olun.
Manga çizimine yardımcı tamamı Türkçeye çevrilmiş DRAWING MANGA çizim kitabına göz atmak için TIKLAYIN
Omuro Ozibashi'nin kaleminden "Bayan Basket Ball" mangasının 5. Bölümü "Yırtıcı İkili" TRART Online Oku da yayınlandı! Okumak için TIKLAYIN

DERGİ GRUPLARI ADINA

'Dergi Grupları' forumunda defne tarafından 8 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. 71
    324
    270
    defne

defne Yeni Üye Kazandığı Rozetler:

Alınan Beğeniler:
    324
    Ödül Puanları:
    270
    Forumda ileti içermeyen başka bir bölümle karşınızdayım...
    Açıkçası ''dergi grupları'' hakkında Trart'ta kapsamlı bir araştırma yapma fırsatım olmadı.Fakat ''Gruplar'' bölümünden, kategorilerde yer alan ''dergi gruplarına'' tıkladığınızda; Zen çizgi roman dergisi,Dergim Totoro ve Töz çizgi roman adlı gruplar çıkacaktır karşınıza..Bu gruplara göz atarsanız tenhalaşma sürecini geride bırakmış olan gruplar olduğunu anlayabilirsiniz rahatlıkla..''Neden bu böyle peki?'' diye sorgulamayacağım elbet..
    Dergi grupları adına forumda bir şeyler paylaşıp az da olsa bu bölümü canlandırmaya giriştim hemen..Ve kendimce bir program oluşturdum..Trart'ın amacına uygun olan yazılarımdan oluşan programımdan sıkılmayasınız diye arada sırada dünyadan,hastalıklardan veyahut da bitkiler aleminden kısaca bilgiler derleyip sizlerle paylaşmayı düşündüm...

İlk olarak Trart'a üye olan birçok kişinin,üye olmalarının nedeni olan ve aslında hakkında aydınlatıcı bilgilere sahip olmadığım ''Anime'den'' başlamayı uygun gördüm...
    Mangaların televizyon uyarlamaları olan ''anime''; birçoğumuzun bildiği gibi,Japon çizgi filmlerine verilen isimdir.Ve Fransızca ''animasyon'' sözcüğünün Japonca'ya kısaltılıp geçmesiyle oluşmuştur.Her ne kadar bizim ülkemizde çizgi film diye tanımlansa da asla çizgi film değildir.Çizgi film, daha çok çocuklara hitap eder.Fakat anime, her yaş grubuna hitaben yapılır.
    Çoğu animede karakterler uzun bacaklı ve büyük gözlü olur Bu Japonlar'ın çekik gözlü ve kısa olmalarından dolayı kompleks yaptıklarına bağlansa da; uzun bacak ve büyük gözün öncüsü Walt Disney olarak bilinir..Ki zaten Japonya'da animenin öncüsü olarak kabul edilen Osamu Tezuka; genç yaşta 8 mm'lik kamerasıyla, küçük animasyonlar çekmeye başlamış ve bu animasyonlarında Walt Disney'in eserlerinden ilham almıştır.

[​IMG]OSAMU TEZUKA [​IMG]

Fan art, Fan fiction gibi anime terimeleri hakkında; bölümlerde verilen bilgileri yeterli bulduğumdan, anime terimlerinden ilgimi çeken ''Fan Sub'' üzerinde durmak istiyorum..Fan Sub;,animelerin, ''fan sub'' adı verilen gruplar tarafından çevirisi yapılmış ve bir takım; özel font, stil, karaoke gibi(benim de telaffuz etmekte zorlandığım)özellikler eklenmiş altyazılarına verilen isimdir..

Son olarak, en popüler animeleri sıralamaya girişmedim. Çünkü sizlerin hangi animeleri daha çok sevdiğinizi merak ediyorum.Ve bana hangi animeleri sevdiğinizi söylerseniz, beni çok mutlu etmiş olursunuz...

m.a.h ve yozora bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş