TRART'a Hoş Geldiniz!

Şimdi Bize Katılın TRART sisteminin gelişmiş tüm özeliklerine ulaşabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Üye olun ve sizde bu eşsiz sanal dünyanın bir parçası olun.
Manga çizimine yardımcı tamamı Türkçeye çevrilmiş DRAWING MANGA çizim kitabına göz atmak için TIKLAYIN
Omuro Ozibashi'nin kaleminden "Bayan Basket Ball" mangasının 5. Bölümü "Yırtıcı İkili" TRART Online Oku da yayınlandı! Okumak için TIKLAYIN

Grafik tablet çeşitleri (?)

'Çizim Programları & Grafik Tabletler' forumunda 4everHM tarafından 29 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. 6
    3
    0
    4everHM

4everHM Yeni Üye Kazandığı Rozetler:

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba. Ben grafik tablet almayı düşünüyorum, Wacom'da karar kıldım. Ama fiyatlar çok değişiyor.
    Linkleri görebilmek için Giriş yapmalı veya TRART'a Üye olmalısınız.
    Burada 625tl olan şey

Burada 410tl

Diğer tabletlerde de böyle farklar var. Güvenilir midir bunlar? Daha önce satın alan oldu mu bu tür ucuz olanlardan? Bir sorun çıkar mı garanti ile ilgili?

Ve bir diğer konu, tabletlerin çeşitliliği.
    Ilk olarak, WE/BE/BK/PT ne anlama geliyor?
    Tabletler Draw, Art, Comic, Photo, 3D olarak ayrılıyor ama bunlardan herhangi birine sahip olan biri diğerlerini yapamaz mı? Neden bu şekilde bir ayrım söz konusu? Şimdiden teşekkürler.

2. 527
    446
    570
    DarkHall

DarkHall TRART Yöneticisi Site Yetkilisi Kazandığı Rozetler:

Alınan Beğeniler:
    446
    Ödül Puanları:
    570
    Şimdi wacom iyi seçim ben memnunum. bilindik güvenilir yerden almak iyidir ama gitti gidiyor saticisinin puanı olur yorumları falan olur bak onlara başarılı satıcıya ve model istediğin modelse uygunsa alınabilir.
    O çeşit olayı da bir satış politikası aralarında bir fark yok herşeyi hepsinde yapabilirsin ben öyle biliyorum

3. 6
    3
    0
    4everHM

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    M mi yoksa S mi kararsız kaldım. Siz hangi modeli kullanıyorsunuz? S küçük gelecektir gibi yorumlar okudum ama genel olarak küçük denilen G300s fare bana yetiyor acaba S de yeterli gelir mi?

+ Olarak ben laptop'ta değil masaüstünde kullanacağım. Ekran da o kadar küçük değil. Small kullanırken bir zorluğu olur Mu?

Son düzenleme: 31 Temmuz 2017
  4. 527
    446
    570
    DarkHall

DarkHall TRART Yöneticisi Site Yetkilisi Kazandığı Rozetler:

Alınan Beğeniler:
    446
    Ödül Puanları:
    570
    bence de m al m cok ıdeal s rahat çalışma olanagı vermez diye düşünüyorum. bende masaustunde kullanıyorum kullandıgım model şu wacom intuos cth-680 pen & touch medium

5. 6
    3
    0
    4everHM

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Bu videoda bu tabletler arası farklar incelenmiş isteyen bakabilir

+

Sanırım gözle görülür tek fark tabletlerde birlikte gelen programlar (3D altta yok ama Wacom Türkiye sayfasına sorduğumda zBrush uygulamasının geleceğini söyledi ama demo mu yoksa full mu bilmiyorum yine de alacak olan varsa araştırın.)

Intuos Photo
    Windows: Corel PaintShop Pro X8 and Corel Aftershot Pro 2
    Mac: Macphun Creative Kit (Tonality Pro, Intensify Pro, Snapheal Pro, Noiseless Pro) and Corel Aftershot Pro 2
    ------
    Intuos Art
    Windows and Mac: Corel Painter Essentials 5
    ------
    Intuos Comic
    Windows and Mac: Clip Studio Paint Pro and Anime Studio Debut 10
    -------
    Intuos Draw
    Windows and Mac: ArtRage Lite
    ------

Ve yine Wacom Türkiye sayfasının dediğine göre BE/BK/BT tabletin rengini belirtmek için kullanılan kodlarmış.

Son düzenleme: 31 Temmuz 2017

Bu Sayfayı Paylaş