TRART'a Hoş Geldiniz!

Şimdi Bize Katılın TRART sisteminin gelişmiş tüm özeliklerine ulaşabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Üye olun ve sizde bu eşsiz sanal dünyanın bir parçası olun.
Manga çizimine yardımcı tamamı Türkçeye çevrilmiş DRAWING MANGA çizim kitabına göz atmak için TIKLAYIN
Omuro Ozibashi'nin kaleminden "Bayan Basket Ball" mangasının 5. Bölümü "Yırtıcı İkili" TRART Online Oku da yayınlandı! Okumak için TIKLAYIN

Tokyo Ghoul Hakkında

'Anime Tanıtım & İncelemeleri' forumunda Neko tarafından 4 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. 18
    81
    75
    Neko

Neko gurinkyatto Kazandığı Rozetler:

Alınan Beğeniler:
    81
    Ödül Puanları:
    75
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhabalar, bildiğiniz gibi TG yani Tokyo Ghoul mangası çıkalı yaklaşık bir sene oluyor. Eminim ki aranızda ilk animesi ile tanışarak sevdalananlar vardır. Şahsen ben öyleyim. :]

En başta mangakamız Sui İshida ile başlamak istiyorum sonuçta bu eseri bizlere sunmasaydı şu anda TG hayatımızda olmayacaktı, neyse devam edelim. ''Sui İshida'' aslında magakanın gerçek ismi değil, bu ismi çizer/yazar ismi olarak kullanıyor ki sanırım yazarımız karpuzu çok seviyor çünkü ''Sui'' kelimesi karpuz anlamına gelen ''suika'' dan geliyor. Tek eseri ise TG değil. Tokyo Ghoul un yanında :
    - Tale of Longing for Sexs (2009) (webcmic)
    - The Penısman (2010) (webcomic)
    - Hisoka Story Draft (2016) (oneshot)
    isimli eserleri de bulunmaktadır.

Sui_ishida.png
    Sui İshida'dan kendi portresi

Gelelim mangamıza yani Tokyo Ghoul'a. Tokyo Ghoul 2010 yılında oneshot olarak kendini ilk defa Miracle Jump isimli mangaların yayımlandığı bir dergi de gösterdi. Bu oneshot 2010 yılında Young Jump 113. Grand Prix ödülünü kazandı. Daha sonra 2011 yılı Eylül ayında Weekly Young Jump dergisinde seri olarak çıkmaya başladı. 2011 Aralık ayında Rize ile ilgili oneshot yayımlandı. 2013 yılında mangakamız Tokyo Ghoul: Jack serisini dijital bir dergi olan Jump Live de yayımlamaya başladı. 2014 yılında Tokyo Ghoul serisi sona erdikten bir ay sonra mangakamız Tokyo Ghoul:re yi Weekly Young Jump dergisinde yayımlamaya başladı ve hala da devam etmekte. Türkiye de ise ilk dokuz manga yayımlandı. Kalan beş manga ise önümüzdeki aylarda çıkar yayımlanır diye umuyorum. Manganın okunuşuna gelirsek savaş sahnelerinde kafanız karışabiliyor ki siyah beyaz olması bunu etkiliyor onun dışında çizimleri fevkalade bir manga ve okuması gerçekten eğlenceli bence okuyup deneyimlemelisiniz.

Animemize gelecek olursak. Tokyo Ghoul anime olarak 2014, 4 Temmuzda seyirci önüne çıktı. Fakat anime bir noktadan sonra manga ile ile birlikte ilerlememeye başladı yani Tokyo Ghoul ikinci sezon mangadan ayrıldı ki fark etmiş olacaksınız yayımlanan mangalarda ikinci sezonun ismi yok. Bazı yerlerde bunun sebebinin İshida'nın farklı bir hikaye istemiş olduğu, takipçilerin iki farklı bitişi olan bir hikaye istemiş olduğu, direktörlerin ya da yapımcıların kendi fikirleri olduğu gibi sebepler var fakat hangisi doğru, kesin bir şey araştırdığım kadarıyla yok. Ama olsun diyorum bu hali ile de güzel.

Not: Tokyo GhoulLinkleri görebilmek için Giriş yapmalı veya TRART'a Üye olmalısınız. ya ''Jake'' ve ''Pinto'' isimli iki yeni ova gelmiş izlemeyenler varsa izlemelerini tavsiye ediyorum.

Animenin konusuna gelecek olursak hepinizin bildiği ana karakter Kaneki Ken, vücuduna yerleştirilen ghoul organları sonucunda tek gözlü bir ghoul olmaktadır ve bunun olması ile birlikte yaşamında bir takım değişiklikler olur.

Not: Anime konusunu kısa kesmek istedim çünkü manga ve animeye göre olaylar çok farklı ilerliyor ama temelin bu olduğunu düşünüyorum.

Özetleyecek olursam, bu yapıt gerçekten çok hoş, animesini izleyenlerin sadece izlemekle kalmaması gerektiğini düşünüyorum çünkü manga gerçekten farklı ilerliyor bir süre sonra, ayrıca mangayı tekrardan okuduğunuzda kaçırmış olabileceğiniz yerlerle karşılaşıyor ve şaşırabiliyorsunuz. Bir anime sever olarak favori serim diyebilirim. Karakter çeşitliliği özellikle en sevdiğim özelliği, bir sürü karaktere sahip ve sadece tek bir kısımı değil her iki tarafı da ele alıyor, yani seyirciye tek pencereden değil, diğer pencerelerden de bakma fırsatı veriyor. Kesinlikle izlemeyen varsa ya da okumayan öneriyorum. :]
    Teşekkür ederim :]

thumb-350-596820.jpg

gehalt ve DarkHall bunu beğendi.
  2. 38
    131
    125
    gehalt

gehalt Yeni Üye Kazandığı Rozetler:

Alınan Beğeniler:
    131
    Ödül Puanları:
    125
    Mangasına daha önce bakmadım bitmeden de bakmayı düşünmüyorum (Manganın tadı ayrı yeni bölümü beklemenin sıkıntısı da ayrı malesef :hayalkirikligi:)
    Animesiyle tanıştığım anda bayağı ilgimi çekmişti. 2. Sezon hakkında hoş olmayan yorumlar duydum bazı mantık hataları da vardı ama izlemesi hoştu. Kim ne derse desin özellikle Yoshimura-san'ın final mücadelesi müthişti Sırf o savaş için iki sezonu birden izlemeye değer bence :Th 059:

Neko bunu beğendi.
  3. 22
    105
    100
    musahin

musahin Hala bir kahraman gibi mi hissediyorsun ? Kazandığı Rozetler:

Alınan Beğeniler:
    105
    Ödül Puanları:
    100
    Meslek:
    Öğrenci
    Mangasını okumamış olanlara tavsiyem kesinlikle okumasıdır. Çünkü animesi resmen mangasının kısa fragmanı gibi bir şey. Mangadan farklı ilerleme durumu da aslında o kadar büyük değil. Yanlızca yapılan dövüşler, olaylar, olayların geçtiği mekanlar mikserde karıştırılmış gibi bir şey olmuş. Ama şöyle bir durum var ki mangada anlatılan bir çok önemli ve bilinmesi gereken detay animelerde es geçilmiş. Normalde adam akıllı bir şey anlamayıp kötü dediğim ikinci sezonunu mangayı bitirdikten sonra tekrar izledim ve bakış açım inanılmaz değişti. Manga animedeki boşlukları doldurduğu için daha zevkli oldu izlemesi. Kısacası tekrar söylüyorum tavsiyem kesinlikle mangasını okumanızdır :)

Neko bunu beğendi.
  4. 18
    81
    75
    Neko

Neko gurinkyatto Kazandığı Rozetler:

Alınan Beğeniler:
    81
    Ödül Puanları:
    75
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben daha mangasına başlamadan önce ilk animesine başladığımda ikinci sezonda ''ne oluyor be?!'' dediğimi hatırlıyorum, çünkü nedense oturmayan yerler vardı kafamda. Fakat mangada minik bir ön hazırlığım animeden olduğundan kafama oturdu ki ben de ikinci sezonu Tokyo Ghoul:re çıkmadan önce tekrar izleyeceğim gibime geliyor sonuçta bir bakmışız orada da minik değişiklikler olmuş ki en son olan ölümde ben cidden yıkılmıştım şahsen olmasını istemezdim ki mangada da olmuyor orası farklı ilerleyen yerlerden işte :] Umarım en kısa sürede mangasını da okursun :Th 059:

musahin ve gehalt bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş