www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
[DUYURU] :MCW (Manga-Comics-Webtoon) Projesi TRART Okuma Platformunda Yayında! Çizgi romanı okumak için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
[ÇİZGİ ROMAN] [YENİ SERİ]:Mehmet MAH'ın kaleminden "Uzak Gezegen" çizgi romanı 2. bölümü ile TRART Online Oku da Yayınlandı! Okumak için TIKLAYIN
Yazı Renk
Arkaplan Renk
Arkaplan Resim
Kenar Renk
Yazı Tipi
Yazı Boyutu
 1. İnsanın kendini tanıtması, bulunduğu yeri keşfetmesi ve derdini anlatması için her yolu denemesi gerektiğini düşünüyorum.
  Ben de bu düşünceden yola çıkarak sitenin blog kısmını araştırmanın vakti gelmiştir diye düşündüm. Blog yazabilenlere *sürekli olarak* hep özenmişimdir, hayal etmişimdir kendimi yazarken, şu an ilk bloğumu yazma nedenim de buradan geliyor. Başlangıcı yaparsan elbet devamı gelir.
  Kendimi çizer olarak niteleyemem çizmeyi öğrenmeye çalışan biriyim, haricinde kitap okumayı oldukça severim, buna rağmen yazı konusunda pek tecrübeli değilim kelimeleri birbirinin peşi sıra dizerken tereddüte düşmekle birlikte ufak bir haz duyduğumu da gizleyemem *-*
  Resim çizmek, yazı yazmak da dahil tüm hobilere başlamak benim gözümde bir bebeğin yürümeye çalışması gibi, hani ilk çırpınışlar vardır ya kalem tutmayı öğrenmek o ilk cümleler ilk çizgiler hepsi bana o yeni doğan bebeğin emeklemelerini hatırlatır, bir hedefi vardır bir obje gözüne çarpmıştır ya da bir hayal vardır ve ona ulaşmak için yapması gereken şeyin dengesini kutup adım atmak, ilerlemek olduğunu farketmiştir! Tam da o durumdayım şu an. Gereksiz yere lafı uzatıyorumdur belki, belki sadece zevkini çıkarmaya bakıyorumdur zaten asıl amacımız bu olmalı değil mı? Eğlenmek ve öğrenmek/ öğrenirken eğlenmek..
  İnsan önce kendinin farkında olmalı ve kendini mutlu etmeli.
  Eğer bu yazıyı yazmasaydım yazma isteğim hep bir 'heves' olarak kalacaktı ama şu an ilk adımı attığıma göre devamı da gelecek :)
  Çizmeye daha yatkın olduğum için çizimler ve resimler hakkında, okuduğum kitaplar ya da okumayı düşündüklerim hakkında yazacağım genel olarak yani planım bu, bazen de kendimi mutlu etmek için, plan yapmaya ne gerek var ki! Zaman gösterecek nasıl olsa ne yapacağımızı:)
  Güzel kalın !
Top