www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
[DUYURU] :MCW (Manga-Comics-Webtoon) Projesi TRART Okuma Platformunda Yayında! Çizgi romanı okumak için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
[ÇİZGİ ROMAN] [YENİ SERİ]:Mehmet MAH'ın kaleminden "Uzak Gezegen" çizgi romanı 2. bölümü ile TRART Online Oku da Yayınlandı! Okumak için TIKLAYIN
Yazı Renk
Arkaplan Renk
Arkaplan Resim
Kenar Renk
Yazı Tipi
Yazı Boyutu
  1. Bazen içimden düşünüyorum, acaba psikolojik tedavi yöntemleri yararlı mı? Daha doğrusu, hastalığımızı bitirmek yerine onu bastırmak doğru mu? Çoğu zaman ilaç gibi tedavi yöntemlerine başvurulur ancak onlar hastalığı sadece bastırırlar. Hatta kullandığımız ilaç, ağır bir ilaçsa yan etkileri bize zarar bile verebilir. Yaklaşık bir hafta önce şizofreni hastasının hayatı boyunca çizdiği resimleri inceledim. Fark ettiğim şey ise, resimlerin ilaç ve çeşitli elektro şok tedavilerinden sonra şiddete yöneldiği. Zararsız olan şizofreni hastalığı bastırıldı ve baskı geçtiğinde ilaçlar etki etmemeye başladı. Şizofreni hastası en sonunda intihar etti. Şimdi geçerli olan psikolojik tedavi yöntemlerine baktığımızda da çoğunun hastalığı bastırmaya yönelik olduğunu görürüz. Maalesef bizim de o tedavileri kullanmaktan başka çaremiz yok. Ama gelecekte bu durumun düzeleceğini düşünüyorum.
    suedawalker, DarkHall, defne ve 1 kişi daha bunu beğendi.
Top