www.TRART.org'a Hoşgeldin

Merhaba. Burası bir çok özelliğe sahip gelişmiş bir site/forum sistemi ile kurulmuş bir sanat sitesi. Faydalanabileceğin bolca döküman ve iletişime girebileceğin bir çok kullanıcı var. Kurgusal çizim sanatları ile veya kurgusal hikayeler ile ilgiliysen ya da bununla ilgilenen kişilerin kaleminden çıkan çalışmalara göz atmak istiyorsan daha fazla bekleme!

Duyuruyu Kapat
[DUYURU] :MCW (Manga-Comics-Webtoon) Projesi TRART Okuma Platformunda Yayında! Çizgi romanı okumak için TIKLAYIN
Duyuruyu Kapat
[ÇİZGİ ROMAN] [YENİ SERİ]:Mehmet MAH'ın kaleminden "Uzak Gezegen" çizgi romanı 2. bölümü ile TRART Online Oku da Yayınlandı! Okumak için TIKLAYIN
Yazı Renk
Arkaplan Renk
Arkaplan Resim
Kenar Renk
Yazı Tipi
Yazı Boyutu
 1. Bugün aklımdan eski yaşadıklarım geçti. Derleyip toparlayıp hepsini eski hayatımla beraber gömdüm toprağın altına. Hiç fedakarlık yaptığınız oldu mu? Benim oldu. Maalesef, benim hayatımda yaptığım bütün fedakarlıkların sonu şu an duyduğum pişmanlık. Belki de hak etmeyen kişilere fazla fedakar davrandım kimbilir.. Fedakarlık nedir? Fedakarlık, evini açmaktır. Fedakarlık, kış bile olsa mevsim yatağını ona verip kendi yerde yatmaktır. Fedakarlık, sırrını sır bilmektir. Fedakarlık, gecenin bi vakti sırf o yalnız başına gelmesin diye onca lafa rağmen peşinde çoluklu çocuklu komşusunu da sürükleyip onu eve getirmektir. Fedakarlık, 1 saatlik yolu 5 dk da soluk soluğa koşarak sırf yola parasız gitmesin diye ona o parayı ulaştırmaktır...
  Fedakarlık büyük emekler ister ve büyük emeklere de büyük bir yürek gerekir. Benim yeterince büyüktü sanırım ki bu kadar büyük fedakarlıklar yaptım. Üstelikte şimdi değmediğini gördüğüm insanlara.
  Bi de şu husus var; kardeş bilmek. Ben tek çocuğum ve öyle büyüdüm. Bu zamana kadar 1 tane bile kardeşim olmadı. İstedim ki, arkadaş dediklerim o mertebeye ulaşabilsin, onlar kardeşim olsun. Ama herkes sadece menfaat için başkasının hayatında yer alıyor. Var mı hayatınızda gerekirse sizinle ölüme dahi gidecek kardeş dediğiniz insanlar? Eğer varsa kıymetini bilin ve kaybetmemek için çok çaba sarf edin. Hatta öpün de başınızın üzerine koyun. Benim yok. Hiç olmadı. Olsun isterdim, ama olmaması belki çok daha iyi benim için.
  Ağır şeyler yaşadım. Anyayı da konyayı da o kadar iyi anladım. Keskin sirkeden bile keskindim ve sonunda kendi küpüme zarar verdim. Öfkeliydim, öyle kalktım zararla oturdum. Ama sonra eski hayatımı gömüp şu an bana hayat veren hayat olan adamla tanıştım. O zaman bile uçurumun kenarından, elimden tutup çekip aldı beni. Yeni bir hayat kurdum ama bu defa doğru kişiyle doğru bir hayat..
  Eskileri unutamıyorum. Kafam delindi ama bazı anlar bazı insanlar, insanın hem hayatında hem hafızasında öyle yer ediyor ki silip atmak mümkün olmuyor. Ama ben şunu diyorum; keser döner sap döner gün gelir hesap döner.. Bütün bu yaşadığım acıların bir gün olur da hesabını herkesten bir bir sorarım. Bu zamana kadar hep melek oldum ama şimdi onlar için ayrı bir meleğim, onların AZRAİLİYİM!..
  A.U
Top